SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv 8089214
*
nr 808 9214
Stekhuv
pläter, England, längd: 35, höjd: 25
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2013
kl 19:47:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 17:55:20
1
300 kr
15/2 12:59:52
2
1.500 kr
16/2 17:48:20
3
400 kr
16/2 17:48:55
3
500 kr
18/2 18:35:35
1
700 kr
18/2 18:36:30
1
900 kr
18/2 18:37:01
1
1.100 kr
18/2 18:37:31
1
1.300 kr
18/2 18:38:02
1
1.500 kr
18/2 18:38:31
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Stekhuv
nr 808 9214
Stekhuv
pläter, England, längd: 35, höjd: 25
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 17:55:20 | 1 | 300 kr |
15/2 12:59:52 | 2 | 1.500 kr |
16/2 17:48:20 | 3 | 400 kr |
16/2 17:48:55 | 3 | 500 kr |
18/2 18:35:35 | 1 | 700 kr |
18/2 18:36:30 | 1 | 900 kr |
18/2 18:37:01 | 1 | 1.100 kr |
18/2 18:37:31 | 1 | 1.300 kr |
18/2 18:38:02 | 1 | 1.500 kr |
18/2 18:38:31 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41